Az első feladványnak a
Nyíl, szív, virág
címet adtam. Az én hatalmas rajztehetségemmel megjelenítve ez így fest:Feladat: a szigorú logikai összefüggést felismerve rajzoljátok meg a negyedik ábrát!
Fontos kéréseim:
1) aki ismeri ezt a feladványt, legyen szíves, ne lője le a poént!
2) aki nem ismeri, és most úgy érzi, rájött a dolog nyitjára, egyelőre csak a negyedik ábrát mutassa be (saját blogjában vagy honlapján, vagy bárhová a netre feltéve és kommentben a linket megadva) - de a felismert logikai összefüggést még ne árulja el! Hadd törhessék mások is a fejüket! (Én a közzétett ábrákra reagálni fogok, megmondom, hogy sikerült-e a feladvány nyitjára rájönnie a játékosnak.)
Az ötleteitektől (vagy ötlettelenségetektől) függően egy idő után én magam (is) megadom a negyedik ábrát - akkor már sokkal könnyebb lesz kitalálni, mi lehet az ötödik. Akik nem jöttek rá a logikára, még mindig próbálkozhatnak a megfejtéssel. Egy idő után megadom az ötödik ábrát, és akik még mindig nem tudják a megoldást, tovább tipródhatnak, mígnem én magam felfedem a titkot
Vagyis itt alább számos frissítés és új ábrák várhatók.
Jó fejtörést mindenkinek, várom az ábra-ötleteket!
--------------
Frissítés. Nagya és KapitányG egymástól fügetlenül megtalálta a megoldást. Kérem, hogy a logikát még ne árulják el, hogy játszhassanak azok is, akik később kapcsolódtak be, vagy eddig nem sikerült megfejteniük.
A sorozat tehát így folytatódik:
Várom a többiektől az ötödik ábrát!
Újabb frissítés: A négy ábrácska birtokában Ádám is megfejtette a titkot!
Az ötös sorozat ennek értelmében így fest:
FIGYELEM! Aki nem akarja látni a megoldást, NE GÖRGESSE LEJJEBB AZ OLDALT!)
Következik a megoldás.
» »
» »
» »
» »
» »
» »
» »
» »
» »
» »
» »
» »
» »
» »
» »
Utolsó frissítés. Megvan a negyedik megfejtő is, Tatár Balázs Jánosnak az öt ábra és a korábbi megfejtők rajzai alapján sikerült rájönnie a turpisságra. A megoldás, mint látjátok, a lehető legegyszerűbb, ugyanakkor igen szellemes. Az összefüggés roppant konkrét és "szembetűnő", de ez a konkrétum egy ötletes "gesztus" révén válik nehezebben felfedezhetővé.
» »
» »
» »
Íme a megoldás:
Megjegyzésként még annyit - Nagya korábbi észrevételére is reagálva - hogy a szimmetriatengelyek elhelyezése sem teljesen esetleges: azoknál a számjegyeknél, amelyeknek van szára, vagy legalábbis van bennük függőleges vonal (1, 4, 5), azoknál ez a függőleges vonal képezi a szimmetriatengelyt, amelyeknek ilyenük nincsen, ott pedig a leírt számjegy előtt húzzuk meg a tengelyt. A megfejtés nehézsége szempontjából egyáltalán nem mindegy, hogyan rajzoljuk meg az egyes számjegyeket, a túl hosszú és a tükrözés után egymást keresztező szárak például azonnal szembetűnnek és leleplezik a "titkot". A számsort tovább folytatni pedig nincs sok értelme, a 6-os már nagyon árulkodó!
Köszönöm a játékot, gratulálok az első forduló győzteseinek.
A játék eddigi állása:
II. helyen: Szedlák Ádám (6 pont)
III. helyen: Tatár Balázs János (3 pont)
Rövidesen indul a II. forduló!!!